Biz kimiz

1997 Yılında Bursa – Mustafakemalpaşa da Masalkent Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kurulan okulumuz 0-2 yaş, 3-4 yaş, 5-6 yaş  gruplarına hizmet veren bir okul öncesi kurumudur. Kreş ve anaokulu, anasınıfı gruplarında her yaş grubu ayrı olarak eğitim görmektedir. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Masalkent Mavi Masal Anaokulu kurulmuştur. Bu kurumumuz 3-6 yaş gruplarına ayrı sınıflarda hizmet vermektedir. 2016 yılı ile hizmete giren Karacabey ilçemizde Özel Karacabey Masalkent Kreş ve Gündüz Bakımevi ise 0-6 yaş grubuna kreş ve anaokulu hizmeti vermektedir. 20 yılında üç okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet veren Masalkent Eğitim Kurumları, çocuk gelişimi uzmanı, uzman psikolog, sanat eğitimcisi, tecrübeli okul öncesi öğretmenleri, çocuk bakıcıları ve İngilizce ders öğretmenleri ile eğitimlerini sürdürmektedir. Ayrıca okullarımızda sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı, evden okula okuldan eve servis hizmeti verilmektedir.

Nili Semka İNCE

Çocuk gelişimi eğitimcisi. 35 yıllık meslek hayatında yabancılara ait okullarda anaokulu öğretmenliği, devlet okullarında çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği ve yöneticiliğinin yanında son 20 yılda kendine ait  Özel Masalkent Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nda kurucu-yönetici olarak görevini sürdürmektedir. Velilerinden gelen istek, sorular ve sorunlar karşısında bu siteyi de çalışmaları arasına katmıştır.

Ensar CAMADAN

Psikolog. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans hayatında çocuk ve ergenler üzerine çalışmalar ve araştırmalar yaptı. “İntihardaki Değişkenler” isimli tez çalışmasıyla lisans hayatını noktaladı. Çocuk Değerlendirme Testleri (D2 Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, AGTE, Benton Görsel Bellek (Göstermeli), Peabody Testi, Gessel Gelişim Testi, Bender Gestalt, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu, Porteus Labirentler) uygulayıcısıdır. Welcher Intelligence Scale for Children (WISC-R) eğitimini iki farklı merkezden alan Camadan, WISC-R üzerinden araştırmalarda bulundu ve uygulayıcısı oldu.

Necip Fazıl Şehir Hastanesi Kadın Psikiyatri Servisi’nde stajını tamamladı. KASAV ve İstanbul Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Yüz Yüze Devam Ediyor Projesi (Ortaöğretimde İnternet Bağımlılığını Önleme Projesi) kapsamında stajyer psikolog olarak aktif görev aldı. KASAD-D tarafından çalışmalarına başlanan “Geç Değil” Madde Bağımlılığını Önleme Projesi’nde motivasyonel gruplar yönetti. İstanbul Avrupa yakasındaki tüm devlet liselerinde yürütülen projenin saha çalışmasında yer aldı. İZUSEM tarafından verilen Klinik Batarya kapsamında Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri, Beck Depresyon Envanteri, Beck Anksiyete Ölçeği, Durumluluk ve Sürekli Kaygı Envanteri, Beier Cümle Tamamlama Testi, Belirti Tarama Testi, Kısa Semptom Envanteri, Cattel 2a ve Cattel 3a testlerinin  sertifikalı uygulayıcısıdır. Kendi üniversitesinden aldığı Pedagojik Formasyon Eğitimi bulunmaktadır. Özel Masalkent Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nda yönetici-Psikolog olarak görev yapmakta olan Camadan, çocuk ve ergen psikolojisi üzerine yaptığı araştırmalarına devam etmektedir.

Ali İNCE

Sanat eğitimcisi. Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Eğitimi Bölümünden mezun. Devlet okullarında, 30 yıl süresince  sanat eğitimcisi, müdür yardımcılığı, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Halen Özel Masalkent Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nda koordinatör yönetici olarak görev yapmaktadır.